سر فصل خبر ها


نگاهی به غرفه های برتر نمایشگاه مبلمان و اثاثیه میلان 2016

غرفه Before Design: Classic

برترین غرفه ی نمایشگاه مبلمان میلان 2016 که چشم های بینندگان و منتقدین را به خود جلب کرد غرفه Before Design: Classic می باشد. غرفه ای با ایده های نو و طرح های خلاقانه که تحسین همگان را برانگیخت.

قبل از طراحی: کلاسیک، ریشه های طراحی ایتالیایی | نمایشگاه مبلمان میلان 2016

بنا به آنچه از نمایشگاه میلان در Rho و طی نمایشگاه مبلمان مشاهده می‌کنیم، غرفه «پیش از طراحی: کلاسیک» نمایه ای از اشیا و قطعاتی است که ما امروزه به آن ها «کلاسیک» می گوییم: اشیایی که پیش از این و هم اکنون از سوی شرکت های کوچک تولیدی عرضه می شوند و میراث هنر و صنعت سنتی ایتالیا را ارج می نهند. سنتی که پس از پایان جنگ جهانی دوم، به گونه ای در سایه موفقیت های عظیم بخش طراحی صنعت ایتالیا قرار گرفته است. 

غرفه نمایشگاه «قبل از طراحی: کلاسیک» متشکل از هشت اتاق است که به شکل صحنه تئاتر طراحی شده اند. هر یک از اتاق ها با الهام از ویلای پالادیو نام گذاری شده اند. این طراحی، چشم اندازی رویایی را خلق کرده است که اشیا در آن موجب برانگیختن خاطرات فردی، الهامات ادیبانه و تصورات شگرف می شود.

سینما نقشی محوری در این نمایشگاه ایفا می کند زیرا کارگردان برجسته، Matteo Garrone، که برای تولید فیلم “Gomorrah” به شهرت رسیده است، فیلم کوتاهی تهیه کرده و در آن کلاسیک بودن و زیبایی بی انتها را به عنوان میراثی برای نگهداری و انتقال به نسل های آینده به خوبی به تصویر کشیده است. قهرمانان این فیلم کودکان و نوجوانانی هستند که در حمل درست، تمیزی و مرتب کردن اشیا، مبلمان، نقاشی ها و لوازم خانگی رها شده در کاخ وسواس داشته و به نوعی نشانگر این واقعیت هستند که می توانند از فراموش شدن این اشیا جلوگیری کنند.دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟