سر فصل خبر ها


نگاهی به غرفه های برتر نمایشگاه مبلمان و اثاثیه میلان 2016 (2)

غرفه نمایشگاهی الیکا

اصول اولیه کانسپت برای غرفه 400 مترمربعی الیکا در نمایشگاه FTK 2016 بر اساس دو مفهوم ساختاری شرکت الیکا شکل گرفته است: جهانی بودن و برخورداری از بالاترین فناوری. این دو مفهوم، در ذهن خلاق افرادی که در سراسر دنیا در الیکا مشغول به کار هستند، در کنار هم قرار گرفته و شکل واقعی به خود گرفته اند. این افراد به لطف اشتیاق، تحقیقات پیشگامانه و توانایی هایی خود در کسب تجربه ها و روش های جدید، الیکا را به مرکزی جهانی و پیشرفته بدل کرده اند.

غرفه الیکا دارای دو نفس است که منعکس کننده ی داخل و خارج ساختار است. در بیرون غرفه، تاکید بر افراد است: عکس 2500 کارمند الیکا، دیوارها، کف ها و سقف را پوشانیده است تا ماهیت بین المللی و چند فرهنگی بودن این شرکت را نمایان ساخته و توانایی الیکا را در ستایش بی مانند بودن هر یک از کارمندان و مشارکت ارزنده آن ها به رخ بیینده بکشد.

در داخل نیز، که به نوعی نسخه دومی از جهان هستی است، با حرف انگلیسی  Rنشان داده شده است که ابتدای کلمه «Replicate» به معنای «تکرار کردن» است.

باکمینستر فولر در نقشه دایمکشن خود، جدیدترین محصولات را به طریقی به نمایش گذاشته است که از یک سو تجربه فوق العاده تصور کردن را برای بیینده ملموس می سازد و از سوی دیگر تجربه حسی/حرکتی محیط را به وی القا می کند.

مجموعه ای از ویدئوهای نصب و راه اندازی تحت عنوان 'La Cucina delle Meraviglie' که توسط Bizef Produzione srl، مدیر هنری، Giancarlo Soldi – Video Artist،  مجری طرح Elena Chiesa ، Francesca Tomassini تهیه شده است، این نمایشگاه را بهتر برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته و به آن ها کمک کرده است تا بر آن چه درباره یک هود آشپزخانه به عنوان یک ابزار کاربردی تصور می کرده اند، غلبه کنند.

مشخصات فنی این هود، با تصوری کاملا متفاوت، توسط استفاده کنندگان آن به ابزاری بسیار سودمند تبدیل شده است و آن ها را به دنیایی کاملا متفاوت برده است که می توانند از این ابزار به عنوان یک وسیله هوشمند، کارا و حساس در آشپزخانه بهره برند در حالیکه به کارگیری این وسیله در این بخش از خانه آنطور که به نظر می رسد، مزاحمتی ایجاد نمی کند.

بنابراین، از دودی که با طبخ غذا پدیدار می شود، دنیای شگفت انگیزی به وجود می آید که انواع فرهنگ ها را در سراسر جهان در بر می گیرد تا بار دیگر ارزش جهانی و چند فرهنگی بودن محصولات الیکا را به نمایش بگذارد. 

 

غرفه به چهار قسمت عمده تقسیم بندی شده است:

قسمتی برای خوش آمدگویی به بازدیدکنندگان و محل برگزاری جلسه که اصلی ترین قسمت نمایشگاه و قلب نمایش محصولات الیکاست؛ قسمتی برای پذیرایی؛ و در نهایت بخشی برای انجام کارهای یک آشپزخانه، اتاق کمد لباس، اتاق ملاقات و اتاق شستشو .

تصاویری از این غرفه ی نماشگاهی 2016 میلان.دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟