سر فصل خبر ها


هتل محل مذاکرات هسته ای و معماری آن

در شهر وین اتریش در این روزهای پر التهاب که اخبار مذاکرات هسته ای  توجه همگان را به خود جلب کرده است. هتل کوبورگ (coburg) در حال حاضر میزبان مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان و ۵+۱ است .

به همین سبب تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی از این هتل مجلل در اختیار شما قرار دهیم.


زمین این هتل از سال ۱۸۱۶ متعلق به خاندان اشرافی کوبورگ است و در سال ۱۸۴۵ کار ساخت آن به عنوان قصری با شکوه با اتاق های متعدد و باغ های مخفی آغاز شد. ساخت قصر ابتدا به معمار کارل اسچلپس سپرده شد و بعد از مرگ وی ساخت بنا توسط آدولف کرومپی ادامه یافت. این قصر زیبا و باشکوه برای سال ها محل زندگی نسل های مختلف خانواده اشرافی و شاهزادگان کوبورگ بود و به تدریج مستهلک شد و رو به خرابی گذاشت.

در سال ۱۹۹۷ کار بازسازی و تغییر کاربری قصر آغاز شد و هتل کوبورگ در سال ۲۰۰۳ بعد از ۳ سال بازسازی، تعمیرات و تغییر دکوراسیون مجدد درخشندگی سابق خود را بازیافت و بازگشایی شد.

امکانات

امکانات ناهارخوری در هتل شامل یک رستوران و همچنین سرویس اتاق در دسترس وجود دارد. دیگر امکانات هتل نیز شامل موارد زیر است:

امکانات حمل و نقل / پارکینگ ،خدمات ماشین لیموزین ،امکانات تناسب اندام ،اینترنت با سرعت بالا،رستوران ،تمیز کردن و خشکشویی / لباسشوئی ،صبحانه رایگان،مرکز تجاری،نگهداری از کودکان یا مهد کودک،خدمات دربان،وان آبگرم،آسانسور / بالابر،رول در حمام،مناطق تعیین شده سیگار کشیدن،حمام در دسترس،سرویس کامل آبگرم،استخر سرپوشیده و...

سوئیت های هتل کوبورگ

بزرگ ترین سوئیت های هتل از ۱۲۸ تا ۱۶۵ متر مربع مساحت دارند.

3عدد از بزرگ ترین سوئیت های هتل دکور شده با وسایل آنتیک و دارای اتاق کار مجلل، جکوزی و سونا و منظره باغ مخفی و یک تراس بزرگ آفتاب گیر رو به باغ مخفی هستند.


سالن های پذیرایی مجلل هتل کوبورگ

هتل کوبورگ دارای ۸ سالن پذیرایی مجلل با کاربرد های متفاوت با دکوراسیون با شکوه و مجلل شامل سالن آینه، سالن زرد، سالن خانوادگی، سالن آبی، سالن marie antoninette و johann strauss concert hall است.

همان طور که از نامشان مشخص است طراحی هر یک از  سالن های پذیرایی و مهمانی مجلل این هتل منحصر به فرد و به سبک معماری کلاسیک وین است.


رستوران های هتل کوبورگ

این رستوران از بالاترین سطح سرویس دهی در حد شاهزادگان خانواده کوبورگ برخوردار است.

   باغ اسرار آمیز مخفی در پشت هتل کوبورگ و در قلب وین

خانواده کوبورگ از این باغ معمولا برای برگزاری جشن های خانوادگی استفاده می کردند. 


استخر ، سونا و ماساژ در هتل کوبورگ

هتل کوبورگ  خدمات ماساژ، استخر و سونا را در فضایی آرام و معاصر در دسترس شما قرار می دهد.

زیر زمین تاریخی هتل کوبورگ

زیر زمین هتل کوبورگ مساحت ۴۵۰ متر مربع در زیر شهر وین خاص ترین و جذاب ترین قسمت هتل است. در قرن ۱۶ میلادی دالان های زیر زمینی قصر کوبورگ به عنوان تغییر کاربری قصر به هتل دیوار دالان های آجری با سند بلاست شده و کف تالار ها با سنگ های آهکی روشن پوشیده شدند. 

این زیر زمین دالان های مختلفی دارد که طولانی ترین آنها ۴۵ متر طول و مساحت آن به ۲۷۰ متر مربع می رسد. سقف های بلند تمام دالان ها به شکل طاقی به زیبایی طراحی شده است و با یک نور پردازی نقطه ای فوق العاده در کف تالارها، فضا یادآور  قرن ۱۶ و دالان های تاریک روشن شده با شمع و آتشدان ها است. 

مکان هایی که قبلا مخفی گاهی در زمان حمله دشمنان و محل نگهداری اسلحه بوده، امروز تبدیل به مکانی برای فشن شو ها، تماشای فیلم و گوش سپردن به موسیقی، برگزاری جلسات و جشن های بزرگ شده است، اما اگر خوب دقت کنید می توانید اتفاق ها و افرادی را که قبلا در این مکان اسرار آمیز بوده اند، حس کنید.


دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟